Kočičí začátky aneb pořizujeme koťátko

Dobré poledne všem!

Rozhodla jsem se napsat první článek do sekce kočičí život. Jelikož jsem sama majitelkou britské slečny, ráda bych prostřednictvím blogu pomohla všem, kteří pořizují koťátko, protože vím, jak je někdy těžké nalézt odpovědi na otázky co vás zajímají. Tak jdeme na to!

Každý, kdo si chce pořídit kočičku, by si měl rozmyslet co od ní do budoucna bude očekávat. Chci aktivní kočičku zároveň vhodnou k dětem? Nebo mazlíčka, který bude celý den doma sám a nebude mu to vadit? Je velmi důležité, uvědomit si, co vlastně očekávám. Každá kočka je jiná a každá má svou hlavu. Jsou to osobnosti a budou plnohodnotným členem vaší domácnosti. Také je velmi důležité uvědomit si jestli někdo z rodiny není alergický. Kočička sice není časově náročná tak jako pes, ale v každém případě musíte vědět, kdo se o kočičku postará když pojedete třeba na dovolenou. No a pokud jste si vše dobře rozmysleli přichází příjemnější část a to výběr plemene.


Výběr plemene, jak jsem psala výše, záleží na každém individuálně. My si vybrali britskou kočičku. Jedná se o plemeno, které půl dne spí, pak se s vámi 20 minut mazlí, a pak zase spí. Je sama svým pánem a to nám vyhovuje. Není totiž žádný problém a trápení, když ráno odejdete a večer se vrátíte. Naopak kočička je ráda, že měla chvíli pro sebe, a že ji ti dvounožci konečně přestali otravovat ( :-D ). Každopádně právě britská kočka, takový chod doslova potřebuje, ke svému spokojenému životu. To poukazuje na její další vlastnost a tou je, že když přijde návštěva nepočítejte s tím, že se kočičkou pochlubíte, naše vzala roha a z pod gauče vylezla další den. Jak říkám je velmi důležité uvědomit si jaké časové možnosti máte a jak bude váš život s kočičí osobností vypadat. Specifika ostatních plemen najdete všude na internetu a je zbytečné je zde rozepisovat.

Další důležitá věc je rozhodnout se, kolik peněz chcete do pořízení kočičky investovat. Nastává zde otázka, jestli udělat život krásnější koťátku, které uvidíte v útulku, nebo naopak pořídit si kočiče z chovné stanice. Každé má své pro a proti a o tom třeba zase někdy příště.

Share this:

JOIN CONVERSATION

    Blogger Comment

0 komentářů:

Okomentovat