Kočičí život: Co je potřeba pořídit?

V minulém článku jste se mohli dozvědět něco málo o vlastnostech britské kočičky, a co vše je potřeba zohlednit při výběru mazlíčka.  Původně jsem další článek chtěla napsat na téma kočička s Průkazem původu nebo kočička z útulku, ale vhledem k tomu, že na tohle téma je na internetu hodně článků, a proto není potřeba se k tomuto dále vyjadřovat. Dnešní článek bude tedy o tom co by měla kočička mít když si ji vezete domů jako odčervení, očkování apod.Pokud si pořizujete kočičku s chovné stanice, měli byste si tam zajet, podívat se v čem koťátka žijí. Při této příležitosti máte možnost rozhovoru s chovatelem/kou a dozvědět se víc o dané chovné stanici. Když se vám prostředí líbí, máte vybrané koťátko nezbývá než se na nového člena rodiny těšit. Koťátka by z chovatelských stanic měla odcházet ve věku 13 týdnů 3x odčervena a 2x naočkována. Kočička by měla být samozřejmě čistotná a měla by být naučená na kočičí toaletu. Správný chovatel vám spolu s koťátkem dá na první dny i krmení, na které je koťátko zvyklé. Samozřejmostí je očkovací průkaz a průkaz původu. My dále dostali kleštičky na drápky, hračku a papír s informacemi na co je kočička zvyklá.

Když si kočičku vezete domů měli byste pro ni mít všechno nachystané. Nezdá se to, ale těch věcí je docela dost, tak si je spolu pojďme projít.

Přepravka
I když nemáte v plánu s kočičkou cestovat, přepravku potřebujete. Na cestu k veterináři nebo na cestu od chovatele. U přepravek asi dbejte na velikost, každé kotě je malé, ale přepravka by měla kočičce stačit i v dospělosti. A dále záleží na vašem výběru barvy popř. materiálu.Kočičí toaleta
Nám velmi vyhovuje toaleta s krytem a dvířky. Jen si dejte pozor, né každé koťátko je na dvířka zvyklé. Naše kočička taky nebyla, nám se osvědčilo sundat vršek toalety a postupně dát kryt a až nakonec dvířka.  K toaletě si určitě pořiďte lopatku na vybírání trusu.

Kočkolit
Velmi doporučuji silikátové stelivo, nedá se splachovat do wc, ale zase na druhou stranu vůbec nezapáchá. Vyzkoušejte více druhů steliva, doporučuji koupit menší balení, a až když zjistíte jestli vám vyhovuje koupit balení větší.

Misky
U tohoto bodu vám snad jen poradím je dobré mít 3 misky. Voda, granule a mokré krmivo. My máme pod miskami podložku, kočička občas vytáhne maso vedle misky.

Škrabadlo
Tento bod opravdu doporučuji. Stačí malé škrabadlo, kočička si obrousí drápky a nemá potřebu škrábat vám nábytek. Dejte si pozor, jak si kočička zvykne škrábat nábytek, už jen velmi těžce ji to odnaučíte. Proto doporučuji koupit škrabadlo hned od začátku spolužití s kočičkou.

Krmení

Jak už jsem zmiňovala u kočiček s chovné stanice krmení do začátku dostanete, pak se můžete rozhodnout čím budete krmit nadále. My krmivo změnili. Naše kočička má celý den přísun ke granulkám Royal Canin Kitten a ráno a večer dostává 1/3 mokrého krmiva "kapsiček" taktéž royal canin. Je ale pouze na vás, čím budete kočičku krmit. Doporučuji přečíst si diskuze, zajít za veterinářem, zjišťovat obsah masa apod. Ať svého miláčka krmíte jen tím nejlepším.

Hračky
U nás obecně platí co má peří zaujme. Ale také vršky od pet-lahví, gumičky apod. Hračky do začátku určitě kupte, ale moc to nepřehánějte, kočička vám dá najevo s čím si bude nejraději hrát. U nás to taky dopadlo tak, že nejdražší hračka je nejméně zajímavá.

My téměř vše objednáváme z eshopu www.zoohit.cz. Mají tam opravdu úžasné ceny a hodně ušetříte.

Share this:

JOIN CONVERSATION

    Blogger Comment

0 komentářů:

Okomentovat